ckklic.cz » Akce a kurzy » DLOUHÉ a EXPEDIČNÍ RAFTING AKCE - na raftech nebo na dvoumístných yukonech » ALBÁNIE - RAFTING na panenských řekách, vodácká expedice n...

DLOUHÉ a EXPEDIČNÍ RAFTING AKCE - na raftech nebo na dvoumístných yukonech

ALBÁNIE - RAFTING na panenských řekách, vodácká expedice na 2místných yukonech

Připravili jsme pro cestovatele a vodáky opravdovou lahůdku. Výběr úžasných řek a kaňonů, průjezd jedním z nejromantičtějších evropských kaňonů a romantiku vskutku expediční. Vychutnejte vůni dálek, exotiky, brzkého léta a panenské přírody. Akce pro opravdové expediční tipy, kteří jedou za skutečnými zážitky a nevadí jim dlouhá cesta a spaní ve volné přírodě.

  • Obtížnost: lehká až středně těžká do WW III, vhodné pro zkušené se zkušenostmi z kánoí a zdatné začátečníky.

 

 

Cesta k nejkrásnějšímu kaňonu vyžaduje toleranci a trpělivost. Pojedeme přes Srbsko a sjedeme krásnou část Limu, pak přes Černou Horu, kde splujeme řeku Morača a pak teprve do tajuplné a divukrásné Albánie. Krásně teplé i osvěžující krasové řeky s desítkami kaskád, vodopádů, ale i zcela průzračných lagun ideálních ke koupání, hluboce zaříznuté kaňony s obtížným přístupem, noclehy na tábořištích u řeky a příroda, na kterou se nezapomíná. Expedice je určená pro menší skupinu s touhou po romantice nádherné přírody a dobrodružství na vodě. Celá akce bude probíhat expedičním způsobem a tak je potřeba se připravit na některé možné obtíže spojené zejména s nocováním v přírodě či v blízkosti měst. Kempy tam kam jedeme zatím nejsou tak se nocuje různě. Např. na travnatých terasách u místní taverny, u jezera, na vodáckém tábořišti u řeky… Obtíže můžou nastat s přejezdy hranic, nejsou otázkou pěti minut.  Proto nejste-li dostatečně trpěliví a tolerantní, vydejte se raději na jinou akci a ne na tuto expedici. Program je vypsán právě na začátek května, protože v Albánii tou dobou již začíná léto a řeky mají ještě vodu. V expedici max. 18 účastníků, max 3 minibusy. Expedici vede Marek Skalický.

Program

1 den
Odjezd v odpoledních hodinách (Z Prahy v cca 14 hodin). Noční cesta přes Slovensko a Maďarsko. Noční cesta až k řece LIM.
2 den
Průjezd Srbskem k Limu. Rozpádlování na vodnatějším Limu a nocleh u řeky Lim.
3 den
Ranní přejezd do do Monte Negro - Černé Hory. Průjezd k řece Morače a její splutí. Nocleh u řeky poblíž restaurace, kde je možné se najíst.
4 den
Po ránu kratší zastávka v Podgorici, poté přejezd do Albánie, budete mít čas na prohlídku hradu Squifer a pak odjezd k řece Malit a nocleh u řeky.
5 den
Ranní sjezd Malitu, poté přesun do vnitrozemí, do perly albánské hradní architektury - citadely Berat. Kouzelný obydlený středověký hrad.Nocleh na travnatých terasách s výhlede do kraje.
6 den
Po snídani přejezd ke kaňonu řeky Osum a sjezd nenápadně vypadajícího, přesto malebného a záživného spodního úseku. Nocleh u řeky a táborák.
7 den
Po snídani průjezd troj kaňonem řeky Osum. Večerní návštěva korza v Beratu a opět noc u hradu.
8 den
Říční perla Pervolt - řeka himalájského charakteru. Večer na tábořišti v horách, táborák.
9 den
Po snídani přejezd k řece Shkumbini a sjezd úseku v krajině s červenými a černými skalisky. Přejezd do Makedonie kolem Ochridského Jezera, nocleh u jezera, táborák.
10 den
Sjezd řeky Radiky. Adrenalin a rychlá voda, to je řeka Radika. PO pozdním obědě u jezera Mavrovo odjezd z Makedonie zpět domů. Nonstop cesta.
11 den
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: minibusem
  • Ubytování: ve vlastním stanu v kempu, na vodáckých tábořištích a ve volné přírodě (Spaní na vodáckých tábořištích, na 3 místech počítejte s poplatkem 5 euro osoba a noc)
  • Další služby v ceně:
    zapůjčení vodácké výstroje (vesta, přilba, neopren, neoprenové boty, vodácká bunda)
    zapůjčení vodácké výzbroje pro yukony (pádla a 2-místný nafukovací člun)

V ceně není zahrnuto

  • strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Nástupní místa

Trutnov, Jičín, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Svitavy, Brno, Bratislava

Minimální počet osob: 12

Doplňující informace

 

 

Spaní na vodáckých tábořištích, NOCLEHY SI PLATÍ KAŽDÝ SÁM: na 3 místech počítejte s poplatkem 5 euro osoba a noc. Ostatní noci jsou bez poplatku.

Minimální věk účatníka 15 let.

POVINNÝ NEOPREN S DLOUHÝMI NOHAVICEMI

VIDEO Z NAŠÍ EXPEDICE PANENSKÉ ŘEKY ALBÁNIE

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL