ckklic.cz » Akce a kurzy » SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin » Na skialpy do TOTES GEBIRGE z Tauplitzalm...

SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin

Na skialpy do TOTES GEBIRGE z Tauplitzalmu

Pojeďte na nový program v TOTES GEBIRGE. Jou to nádherné hory, které tvoří největší vápencová náhorní pláň ve Východních Alpách. Průměrná nadmořská výška plošiny je od 1600 do 1800 metrů, ze které vyrůstají vápencové štíty.

 • Obtížnost: lehké až středně obtížné

 

Nově jsme pro Vás připravili program ve východní části Totes Gebirge. Túry začínají od chat v Tauplitzalmu ve výšce cca 1.600 m a tak nás čeká jistota sněhu. Touto dobou nás může překvapit také velká nadílka prašanu. Ve spodní části se nachází také řídký les, který dává oblasti vzhled téměř aljašský.

Program

1 den
Ranní brzký odjezd z Prahy a nonstop co nejrychleji na Tauplitz Alm. Odtud kousek na chatu. Přímo od chaty se v závislosti na sněhových a klimatických podmínkách vydáme kolem zasněžených jezer na Rosskogel (1.890 m). Ten nabízí výhledy na vrcholy Totes Gebirge, navíc je nabízí mnoho variant freerajdovejch lajn. Večer potom hodnocení zážitků v útulné hospůdce Linzer Hausu.
3 den
Vydáme se na další z úchvatných vrcholů v oblasti na Grosses Tragl (2.179 m), a Groser Brieglersberg (2.148 m) Návrat na večeři a nocleh do Tauplitz Almu.
4 den
Po vydatné snídani další delší túra na Almkogel 2.116 m anebo hned za chalupou s freeride lajnami k Steirersee, odpoledne sbalení věcí a na lyžích zpět až k autu. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

 • Doprava: minibusem
 • Ubytování:
  - bez ubytování -
  chata (rezervace, platba na místě)
 • Strava:
  - beze stravy -
  ubytování a polopenze na chatě je za 51 Euro osoba a den pro členy Alpenverein (platí se na místě chataři)
 • Další služby v ceně: půjčovné skialpinistických lyží, pásů a bot

V ceně není zahrnuto

 • ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

 • Další služby za příplatek:
  lavinový set půjčovné (3 dny) +510,00 Kč
  3 dny cestovní pojištění léčebných výloh a na skialpinismus (v přihlášce je nutné uvést rodné číslo a státní příslušnost) +240,00 Kč

Slevy

vlastní skialpinistické vybavení -500,00 Kč

Nástupní místa

Písek, Praha, Trutnov, Hradec Králové, Poděbrady, Kolín, České Budějovice

Doplňující informace

 

Polopenze za příplatek 29 euro /1x polopenze - platí se na místě chataři

Zvolte si váš speciální termín: pro skupinky 3 a nebo 6 osob po dohodě i více v období leden až duben. Možno o víkendu i v týdnu.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL