ckklic.cz » Akce a kurzy » SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin » Na skialpy do TOTES GEBIRGE z Tauplitzalm...

SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin

Na skialpy do TOTES GEBIRGE z Tauplitzalmu

Pojeďte na nový program v TOTES GEBIRGE. Jou to nádherné hory, které tvoří největší vápencová náhorní pláň ve Východních Alpách. Průměrná nadmořská výška plošiny je od 1600 do 1800 metrů, ze které vyrůstají vápencové štíty.

  • Obtížnost: lehké až středně obtížné

Nově jsme pro Vás připravili program ve východní části Totes Gebirge. Túry začínají od chaty Hausalpin českých majitelů v 1.600 m a tak nás čeká jistota sněhu, i když předpoklad na začátek dubna je, že nás čekají spíše firnové túry. Může nás překvapit také velká nadílka prašanu. 

Program

1 den
Ranní brzký odjezd z Prahy a nonstop co nejrychleji na Tauplitz alm. Odtod kousek na chatu. Přímo od chaty se v závislosti na sněhových a klimatických podmínkách vydáme kolem zasněžených jezer nejprve na Rosskogel (1.890 m) a pak na protilehlý Almkogel (2.116 m). Oba nabízí výhledy na vrcholy Totes Gebirge, navíc jsou poměrně snadno dostupné na lyžích a nabízejí mnoho variant freerajdovejch lajn. Večer potom hodnocení zážitků v útulné hospůdce.
3 den
Vydáme se na další z úchvatných vrcholů v oblasti na Grosses Tragl (2.179 m), Plankenmira (2.178 m) a Wiessewand (2.198 m). Návrat na večeři a nocleh do Tauplitz Almu.
4 den
Po vydatné snídani další porce výstupů a sjezdů hned za chalupou, odpoledne sbalení věcí a na lyžích zpět až k autu. Alternativou je ranní odjezd a túra v nedalekém okolí buď v Phyrnských alpách anebo z Hinter Stoderu v Totes Gebirge. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost
83101TOTES GEBIRGE z Tauplitzalmu23.03 - 25.03.2018 (3 dny)5 950,-Rezervovat

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: minibusem
  • Další služby v ceně: půjčovné skialpinistických lyží, pásů a bot

V ceně není zahrnuto

  • ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

  • Ubytování: chata (rezervace, platba na místě) +38,00 Kč (za noc s polopenzí v Matratzlageru)
  • Další služby za příplatek: lavinový set půjčovné (3 dny) +499,00 Kč

Slevy

vlastní skialpinistické vybavení -750,00 Kč

Nástupní místa

Písek, Praha, Trutnov, Hradec Králové, Poděbrady, Kolín, České Budějovice

Doplňující informace

Polopenze za příplatek 25 euro /1 polopenze - platí se na místě chataři

Zvolte si váš speciální termín: pro skupinky 3 a nebo 6 osob po dohodě i více v období leden až duben. Možno o víkendu i v týdnu.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL