ckklic.cz » Akce a kurzy » JEDNODENNÍ RAFTING V ČECHÁCH - YUKONY (dvoumístné nafukovací čluny) » BLANICE - letní raftin...

JEDNODENNÍ RAFTING V ČECHÁCH - YUKONY (dvoumístné nafukovací čluny)

BLANICE - letní rafting na YUKONECH

Vypouštění přehrady Husinec spojené se závody na bystré říčce Šumavského podhůří.

 • Obtížnost: lehká až středně těžká do WW II-, vhodné pro zkušené se zkušenostmi z kánoí.

Řeka obtížnosti WW II- s mnoha jezy, které jsou většinou sjízdné a tak o zábavu nebude nouze. Celý splouvaný úsek z pod přehrady Husinec do Strunkovic měří cca 10 km (cca do 3 hod plavby) 

Podmínka: samostatnost na vodě, umění plavat, zvládat adrenalinové stavy a nepropadat panice, doprava vlastní.

UPOZORNĚNÍ: v sobotu je ČPV - akce vhodná jen pro zdatné jezdce a adrenalinové povahy. Nedělní sjezd je pohodovější a na vodě je zpravidla méně lidí. Podmínka: samostatnost na vodě do WW II.

Letní pouštění vody z přehrady Husinec a vodácké závody patří do seriálu vodáckých TOP akcí sezóny. Vzhledem k tomu, že v sobotu se na trati pořádají závody ČPV a vy budete obklopeni spoustou dravých pádlistů usilujících o dobrý výsledek a občas zapomenou brát ohled na méně zkušené vodáky, je vaše samostatnost na vodě nevyhnutelná.

Také se určitě vyplatí být při vysvětlování trati a pak maximální opatrnost při plavbě.

 

 

Závod je parádní prověrkou každého vodáka, na kterou se zpravidla nezapomíná.

 

 

Vysvětlení pojmu ČPV: jedná se o Český pohár vodáků. To znamená že přihlášení účastníci obdrží startovní čísla. Na trati jsou branky, které byste měli projet. Protože se jedná o jízdu zdatnosti, nerozhoduje čas v cíli, ale počet úspěšně projetých branek. Čas je až druhá rozhodující veličina, v případě stejného počtu bodů s jinou posádkou. Když branku minete, máte penalizaci 10 trestných bodů, když ji projedete (oba) a dotknete se jí, máte penalizaci 2 trestné body. Čistý průjezd bez dotyku je 0 trestných bodů.

 

Branky jsou ZELENÉ (tzv. povody), které se projíždí po proudu, tedy po vodě. ČERVENÉ branky jsou takzvané protivody, a ty se jezdí proti proudu řeky. Je jedno jestli branky jedete napřed špičkou nebo zádí. Pokud do branky jednou najedete, tak se vám pokus počítá, pokud se jí dotknete, opravné projetí se nepočítá. POZOR v pravidlech je, že nesmíte vystupovat z lodi v brankovišti. Tedy pokud se uděláte někde v brankovišti (označeno vždy na začátku a na konci červeným praporkem) jste diskvalifikováni.

 

 

Startovné v sobotu na ČPV si hradí každý sám.

 

Upozornění:

Na trati budou v provozu občerstvovací stánky, doporučujeme vzít si nějaké peníze s sebou. 

UPOZORNĚNÍ PRO ÚČASTNÍKY:

Průvodce NEBUDE Vaši skupinu doprovázet po celou dobu plavby na lodích a tak je potřeba počítat se SEBEZÁCHRANOU. Doprovod instruktora pro Vaši skupinu si můžete přiobjednat za příplatek.

Zároveň doporučujeme přihlašovat se ve dvojicích. Liší účastníci se pochopitelně spojí do dvojic, ale může se stát, že jeden zbude. Ten musí počítat s možností, že pojede sám.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

 • Doprava:
  zajištěna doprava řidičů k autům (z cíle zpět na start)
  vlastní
 • Další služby v ceně:
  zapůjčení kompletní vodácké výstroje (vesta, přilba, neopren, neoprenové boty, vodácká bunda)
  převoz osobních věcí vozidlem organizátora
  Zapůjčení vodácké výzbroje pro yukony (pádla a 2-místný nafukovací člun)

V ceně není zahrnuto

 • ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

 • Další služby za příplatek: doprovod skupiny instruktorem +1 260,00 Kč (za skupinu)

Nástupní místa

v místě konání akce

Minimální počet osob: 10

Doplňující informace

Cena nezahrnuje: doprovod instruktora v průběhu plavby, dopravu na místo konání a zpět, pojištění, ubytování, strava a další služby neuvedené v položce "V ceně je zahrnuto".

Pokud pojede jedna osoba oba víkendové dny, může na 2. den uplatnit slevu Kč 100,-. Podmínka minimálního počtu účatníků platí pro každý den zvlášť.

 • Povinný neopren s dlouhými nohavicemi!
 • Každý účastník musí umět plavat!
 • Minimální věk účastníka: 14 let.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL