ckklic.cz » Akce a kurzy » SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin » SKIALPINISMUS - ARÉNA ROHÁČE - skialpy, prodloužený víkend, Slovensko, skialpinismu...

SKIALPINISMUS - akce na skialpech, skitouring, skialpin

SKIALPINISMUS - ARÉNA ROHÁČE - skialpy, prodloužený víkend, Slovensko, skialpinismus

Žiarská dolina v Roháčích je známé centrum pro skialpinismus. Lehké výstupy s nádhernými sjezdy, kombinujeme s obtížnějšími pasážemi výstupů. Vzdušné hřebenovky s výhledem na Nízké Tatry. Navíc chata nabízí rozšířenou kapacitu ubytování a zajištění polopenze. Skialpy vám zapůjčíme.

  • Obtížnost: středně obtížné, delší jednodenní tůry z jednoho místa, použtí maček

Hojně navštěvovaná a skialpinisty vyhledávaná část Západních Tater je zajímavá pestrostí lyžařských terénů a možností kombinovaných túr. Žiarská dolina je ideální, umožní nám nácvik základních skialpinistických dovedností, chůze po nenáročných terénech, chůze ve strmém terénu, a zajímavé (někdy za použití maček) výstupy na okolní vrcholy a s tím spojné sjezdy. Žiarská dolina uspokojí jak úplného začátečníka tak zkušeného skialpinistu, který preferuje co nejtěžší terény. 

  • POVINNÝ LAVINOVÝ SET (PEEPS + SONDA + LOPATKA) !!!

Tato akce je určena jen pro ucelené skupinky. Máte tak možnost si zvolit váš speciální termín v období leden až duben. Možno o víkendu i v týdnu.

Program

1 den
Odpoledne odjezd z Prahy v 13,30 hodin, přejezd na Slovensko a noční výstup na Žiarsku chatu.
2 den
Podle počasí: Po snídani nádherná túra Žiarská Chata, Žiarské sedlo (1.917 m) a dále po hřebeni přes Plačlivý roháč (2.123 m) do Smutného sedla (1.962 m) a zpět na chatu. Večeře a nocleh. Anebo pokud nebude dobrá viditelnost: Kratší túra směr Lučné sedlo a zopakování lavinové prevence. Rozježdění ve volném terénu. Večeře a nocleh.
3 den
Po snídani program dle podmínek. Buď výstup na Baranec (2.184 m) zakončený hodnotným a dlouhým sjezdem nebo túra na Príslop (2.142 m), Jalovskou kopu (1.937 m) zakončená úžasným sjezdem. Závěrečný sjezd až na chatu. Večeře a nocleh.
4 den
Po snídani program dle podmínek vyběhneme na Lučné sedlo a Baníkov či Tri Kopy, Závěrečný sjezd z Lučného a pak i ze Smutného sedla na chatu a dále dolů k autu. Odpoledne kolem 15 hodiny odjezd domů. Příjezd do Prahy kolem 23 hodiny.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost
82201SKIALP-ARÉNA ROHÁČE28.02 - 03.03.2019 (4 dny)4 990,-obsazeno
82202SKIALP-ARÉNA ROHÁČE07.03 - 10.03.2019 (4 dny)4 990,-Rezervovat

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: minibusem
  • Další služby v ceně: půjčovné skialpinistických lyží, pásů a bot, mazání a servis lyží

V ceně není zahrnuto

  • ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Za příplatek

  • Další služby za příplatek: lavinový set půjčovné (3 dny) +510,00 Kč

Slevy

vlastní skialpinistické vybavení -500,00 Kč

Nástupní místa

Trutnov, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Poděbrady, Praha, Olomouc, Hranice na Moravě

Minimální počet osob: 3

Doplňující informace

Na chatě se platí ubytování 41,5 Euro za 3 noci a osobu. Polopenze na chatě není možná. Je pouze jednotná je snídaně a tu vám napočítají do ceny ubytování. Večeři si kupujete ze standardní nabídky chaty. Ubytování se snídaní platíte přímo chataři, stejně jako večeře.

Tato akce je určena jen pro ucelené skupinky. Máte tak možnost si zvolit váš speciální termín v období leden až duben. Možno o víkendu i v týdnu. 

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL