ckklic.cz » Akce a kurzy » LETNÍ HOROLEZECKÉ KURZY » VÍKENDOVÁ HOROŠKOLA PRO ZAČÁTEČ...

LETNÍ HOROLEZECKÉ KURZY

VÍKENDOVÁ HOROŠKOLA PRO ZAČÁTEČNÍKY - kurz horolezectví a lezení, Adršpach

Víkendový kurz zaměřený na výuku základů horolezectví. V tomto kurzu se naučíte slaňovat, navázat se, zajistit se a vylezete si několik lehčích cest. To vše v nádherném adršpašském skalním městě.

  • Obtížnost: průměrná fyzická zdatnost

Nejprve se seznámíte s názvoslovím horolezeckého materiálu a s jeho použitím. Pak se naučíte obléct správně do sedáku, navázat na lano, slaňovaní, základy jištění a pak už se jde lozit. Začneme od nejlehčího ke složitějšímu. Budete mít možnost vyzkoušet si i některé speciality jako např. lezení stěnové, spárové, rajbasy nebo lezení v komínech. Také se naučíte základní uzly a správné používání horolezecké výstroje a výzbroje. Minimální věk účastníka 15 let.

Naše filozofie na pískovcových skalách: bezpečnost, jistota, zábava!

Program

1 den
v 9,30 sraz v Adršpachu. seznámení se s materiálem, názvosloví a poučení o bezpečnosti, výuka uzlů používaných v horolezectví a navazování. Oběd. Odpoledne výuky slaňování na více způsobů, jištění se při slaňování, řešení kritických situací s použitím prusíků. Konec kolem 17 hodiny.
2 den
Ráno po 9 hodině odchod do skal, výuka lezení, štandování, zajištění, slaňování. Vylezete několik menších skalek. Po obědě se vydáme na vyšší skálu kde si zopakujeme vše, co jsme se naučili. Výlez na nádhernou vyhlídku. Ukončení kolem 16 hodiny.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Další služby v ceně: zapůjčení horolezecké výzbroje a výstroje (vč. lezeckých bot), program zaměřený na horolezectví, školený instruktor

V ceně není zahrnuto

  • doprava, ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Nástupní místa

v místě konání akce

Minimální počet osob: 4

Doplňující informace

Kurz trvá 15 hodin a začíná v sobotu v 9 hodin. V případě zájmu o ubytování (pension, kemp) si vyžádejte informace v CK při objednávání akce

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL