ckklic.cz » Akce a kurzy » Cykloturistika v pohodě na kole » Slovinsko - Perla Julsk...

Cykloturistika v pohodě na kole

Slovinsko - Perla Julských Alp BLED, cyklozájezd

Dovolená na kole v Julských Alpách je ideální. Lázeňské město Bled se nachází v podhůří Julských Alp těsně na hranici Triglavského národního parku a my v jeho nádherném okolí strávíme celý týden.

  • Obtížnost: Trasy jsou vybrány s minimálním množstvím stoupání a vždy se najde možnost odpočinku, relaxace či občerstvení.

Poznáme asi nejkrásnější části Julských Alp s romantickými jezery, kouzelnými vodopády a tajemnými soutěskami. Cyklistika je opravdu pro každého, pro cyklonadšence i sváteční cyklisty.Ubytováni jsme v ***hotelu, jen 300 m od Bledského jezera, ve 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, telefonem, sat. TV, minibarem. Určitě oceníte i stravování formou bufetu (snídaně i večeře) a speciální večeři na hradě či večer s tradiční slovinskou hudbou.

Program

1 den
odjezd z ČR do Slovinska.
2 den
příjezd do Bledu, dopolední snídaně, ubytování dle možnosti hotelu. Okružní trasa kolem BLED SKÉHO JEZERA s možností návštěvy ostrova BLEJSKI OTOK s kostelíkem, zastávka a prohlídka BLEDSKÉHO HRADU, zpět na ubytování (15 - 24 km), večeře.
3 den
snídaně, autobusem odjezd k nádherně položenému BOHINJSKÉMU JEZERU, krátký pěší výšlap k vodopádům SAVICA a zpět. Na kole sjedeme k jezeru. Cesta podél břehu nás zavede ke krásným kostelíkům v horském centru RIBČEV LAZ s možností občerstvení. Dále do údolí MOSTNICA - setkání s autobusem a odjezd do hotelu. Pro zdatné možnost prodloužení trasy podél řeky SAVA BOHINJKA do údolí s muzeem pastevectví (20 - 35 km), večeře.
4 den
snídaně, autobusem do sedla VRŠIČ. Sjezd 800 výškových metrů do horského střediska KRANJSKA GORA, možnost občerstvení, po cyklostezce podél Sávy až k jejím pramenům. Kolem skokanských můstků vjedeme do údolí TAMAR s chatou pod vrcholem JALOVEC, sesednutí z kol a krátký výšlap k pramenům NADIŽE, zpět k hlavní silnici, kde nás vyzvedne autobus, odjezd do hotelu. Pro cyklo nadšence možnost prodloužení trasy na italské území k jezerům LAGO DI FUSINE pod hraniční horou MANGART a zpět k busu (25 - 38 km, max. 300 m stoupání). Večeře.
5 den
snídaně, odjezd busem do doliny VRATA pod nejvyšší vrchol Slovinska - TRIGLAV, na kole sjedeme údolím k vodopádům PERIČNIK a dále do údolí s vesničkou MOJSTRANA s možností nákupu. Krátký výšlap (max. 200 m stoupání) do sedla. Údolím podél říčky RADOVNA začneme sjíždět až do BLEDU na ubytování, večeře (30 - 35 km).
6 den
snídaně, dnes bez kol - odjezd busem opět k BOHINJSKÉMU JEZERU, výjezd lanovkou k chatě VOGEL s nádherným výhle dem na jezero a Julské Alpy, výstup (400 m převýšení) přes vrchol GLOBOKO na VOGEL (1922 m n. m.), zpět k horní stanici lanovky, sjezd lanovkou k busu či pěšky do horského střediska RIBČEV LAZ, odjezd do hotelu, večeře.
7 den
snídaně, naložení zavazadel do autobusu, na kole od hotelu k nejznámější soutěsce Slovinska VINTGAR, kterou projdeme pěšky (tam a zpět cca 6 km), dále na kole k fotogenickému kostelíku s pozadím KARNSKÝCH ALP, zpět do BLEDU (15 km), naložení kol, poslední možnost koupání či jen relaxace na břehu jezera. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.
8 den
příjezd do ČR v ranních hodinách.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: klimatizovaným autokarem (s krytým přívěsem na kola)
  • Ubytování: hotel *** (5x nocleh ve 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, telefonem, sat. TV, minibarem., ložní prádlo, ručníky)
  • Strava: polopenze (6x snídaně, 4x večeře, 1x večeře na hradě Bled)
  • Další služby v ceně: sportovní instruktor, informační materiály

Za příplatek

  • Ubytování: jednolůžkový pokoj +2 000,00 Kč

Slevy

dítě 0 - 3 roky zdarma, dítě 4 - 15 let cena 9 590,- Kč

Nástupní místa

Poděbrady, Pardubice, Hradec Králové, Praha, Bratislava, Brno, svoz: Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, břeclav

Doplňující informace

Vzhledem k tomu, že naplnění cyklistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
Cena nezahrnuje lanovka, jízdenka na vlak, lodní lístek, vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu, včetně připojištění Sportovec 248 Kč.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL