ckklic.cz » Akce a kurzy » VÍKENDY NA ČESKÝCH ŘEKÁCH » Pro silné žaludky: VAVŘINECKÝ...

VÍKENDY NA ČESKÝCH ŘEKÁCH

Pro silné žaludky
VAVŘINECKÝ POTOK NA PLASTOVÉ VYDŘE (Výrovka - okres Kutná Hora)

Rybník Vavřinec celý rok nabírá vodu, aby na závěr sezóny připravil vodákům rodeo. Potok se otevřením stavidla změní na letící bystřinu, která se proplétá mezi stromy v zalesněném údolí, s řadou překvapení v podobě jízků, peřejnatých úseků, nízkých lávek a zajímavých meandrů.

 • Obtížnost: středně těžká do WW II+, obtížnější peřeje, meandry, nepřehledné koryto, vhodné pro zkušené se zkušenostmi z kánoí na rychlé vodě. Jedno místo WW IV-V nutno přenést. SUPER nářez jen pro zdatné!!! ABSOLUTNĚ NEVHODNÉ PRO ZAČÁTEČNÍKY

UPOZORNĚNÍ: v sobotu je VTJZ - akce Vhodná jen pro zdatné JEZDCE adrenalinové povahy.

Nedělní tzv. Podzimní sjezd Kanadou a dolem Vlčím je mnohem pohodovější. Bývá nejen piva méně vody i podstatně méně lodí na vodě.

Podmínka: Bezpečné ovládat loď kdykoliv Zastavit.

Sjezd Vavřince patří mezi nejoblíbenější vodácké akce podzimu. Platí, že je zcela nevhodný pro úplné začátečníky. Akce obtížnosti WW II + NENÍ ZAJIŠTĚNA NIKDE, ani v rizikovém místě na Toušické kaskádě WW 5 není zajištěna záchranou (kaskáda obtížnosti WW - 5 je asi 1 km PŘED TOUŠICEMI), tak se určitě vyplatí být při vysvětlování tratě pak Maximální opatrnost při plavbě.

Potok je parádní prověrkou každého vodáka, zpravidla na kterou se nezapomíná.

Stránky potoka jsou zde: VAVŘINEC

Vysvětlení pojmu VTJZ:

Jedná se o Vodáckou turistickou jízdu zdatnosti. To znamená že pro pro pro pro přihlášení účastníci Obdrží Startovní čísla. Na trati jsou branky, Které byste meli projet. Protoľe Jedná se o jízdu zdatnosti, v Čili nerozhoduje čas, ale počet úspěšně projetých branek. Čas je až druhá Rozhodující veličina, v pripade stejného počtu bodů s jinou posádkou. Když minete branku, máte penalizaci 10 trestných bodů, kdyľ ji projedete (oba), se jí dotknete, máte penalizaci 2 trestné těla. Čistý průjezd bez dotyku je 0 trestných bodů.

Branky jsou ZELENÉ (tzv. povody), které se projíždí po proudu, tedy po vodě a ČERVENÉ branky jsou takzvané protivody, ty se jezdí proti proudu řeky. Je jedno jestli jedete branky napred špičkou Nebo zádi. Galerie: do branky jednou najedete, tak se vám pokus Počítá, Galerie: se jí dotknete, opravné projetí se nepočítá. POZOR v pravidlech je, že pro pro pro pro nesmíte vystupovat z lodi v brankovišti. Pokud se tedy uděláte někde v brankovišti (označeno vždy na začátku Na konci červeným praporkem) jste diskvalifikováni.

Startovné v sobotu si hradí každý sám činí 40 Kč za loď.

Upozornění: v místě startu, pod mlýnem Nouzov, na brankovišti Vlachovka av Čili Budou Po dobu závodu v provozu občerstvovací stánky - peníze s sebou.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Průvodce (instruktor) NEBUDE Vaši skupinu doprovázet po celou dobu plavby na lodích! A tak je potřeba počítat se SEBEZÁCHRANOU.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

 • Další služby v ceně:
  Zapůjčení moderní plastové kanoe a pádel
  zapůjčení vodácké výstroje (vesta, přilba a vodácká bunda)
  neoprenový komplet / 1 den (neopren, neoprenové boty, vodácká bunda)
  doprava řidičů k autům (z cíle zpět na start)

V ceně není zahrnuto

 • doprava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Nástupní místa

v místě konání akce

Minimální počet osob: 2

Doplňující informace

Ubytování: CK nezajišťuje. Můžete využiť louky k táboření poblíž startu (Pod Hrází rybníka na silnici z Vavřince do Sobočic). Poplatek za táboření uhraďte v místě prezentace. Tabori se na soukromém pozemku - pouze na vyznačené ploše (Je třeba chovat se ohleduplně). Ze soboty na neděli Je možné postavit stany vedle v kulturáku Horních Krútech, kde bude jako vždy připraven hodnotný kulturní program.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL