ckklic.cz » Akce a kurzy » LAVINOVÝ KURZ » LAVINOVÝ KURZ - AVALANCHE BASIC

LAVINOVÝ KURZ

LAVINOVÝ KURZ - AVALANCHE BASIC

Základní lavinová problematika v kostce v průběhu víkendu. Základním lavinový kurz je určen pro všechny milovníky zimních sportů - potencionálně ohrožené lavinou. Tedy pro lyžaře, snowbordisty, freeridery, skialpinisty a horolezce.

  • Obtížnost: lehká, kurz je náročnější pouze na výbavu a odolnost proti zimě

Specializovaný kurz zaměřený na problematiku lavin. Kurz bychom mohli tozdělit na 3 základní bloky, prevence, strategie a záchrana. V průběhu kurzu se bude střídat teorie s praxí. Dozvíte se o dělení lavin, typy sněhů, rizikové faktory, plánování, postupu v terénu, systém Stop&Go. V praktické části na vás čeká posouzení stability svahu, norská sonda, kluzný blok, výcvik práce a vyhledávání s lavinovými přístroji (peeps), vyhledávání pomocí sondy, postupy pro vyhledávání zasypaných, vyproštění, základy první pomoci). V rámci kurzu prakticky vyzkoušíte a nacvičíte záchrannou akci ...

Potřebná vlastní výstroj:  nepromokavé a teplé zimní oblečení, dvoje rukavice, dobré zimní boty a nejlépe skialpovou výbavu (lyže, boty, pásy a hůlky).

Doporučená výzbroj: skialpinistké lyže, boty a pásy (komplet možné zapůjčit za 380 Kč na den) nebo sněžnice, teleskopické hole, žďárák, lékarnička.

Kurz probíhá v KRNAPU a tak počítejte s nutností dodržováním pravidel vstupu do jednotlivých zón.

Program

1 den
Ráno sraz v 8 hodin ve Velké Úpě, dopoledne 2 hodiny blok přednášek. Odpoledne lavinová praxe. Aplikace teorie, použití lavinových přístrojů, vyhledávání v lavinách, vyproštění, připravte se na osobní zkušenost s lavinou (každý si vyzkouší, jaké to pod lavinou může být). Odpoledně odjezd domů.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Další služby v ceně:
    lavinová teorie a praxe na laviništi, přednáškové bloky o lavinách (prevence, strategie a záchrana)
    zapůjčení lavinových lopat, sond a peepsů
    CD s prevencí, strategiemi a záchranou z lavin

V ceně není zahrnuto

  • doprava, ubytování, strava, a další služby, neuvedené v položce v ceně zahrnuto

Minimální počet osob: 4

Doplňující informace

Zvolte si váš speciální termín: pro skupinky min 4 osob po dohodě prosinec až duben, možno i ve všední dny.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL