ckklic.cz » Akce a kurzy » Cykloturistika v pohodě na kole » Rakousko - Pohodový týd...

Cykloturistika v pohodě na kole

Rakousko - Pohodový týden na kole - Taurská údolí

Zavedeme vás do jedné z nejhezčí části spolkové země Salzbursko – do okolí Zell am See. A tady je cykloturistika doma!

 • Obtížnost: Všechny trasy jsou vybírány tak, aby je mohli jet zkušení i sváteční cyklisti – možnost zkrácení.

Budeme se pohybovat po známé cyklostezce Tauernradweg, která měří 270 km. My poznáme jen část této stezky, která většinou vede z kopce nebo zde jsou jen minimální stoupání. Všichni klienti obdrží tzv. kartu Hochkönigcart, která ještě víc zpříjemní pohodu tohoto zájezdu – nabízí totiž zdarma využití letní sáňkařské dráhy, lanovky v okolí Maria Alm či místního koupaliště, které je jen pár minut od hotelu. Ubytováni jsme v nádherném komfortním ****hotelu v pokojích se sociálním zařízením, sat. TV, rádiem, fénem a balkónem. Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 4 chodech s výběrem včetně salátového švédského stolu. Jednou místo večeře ochutnáme speciality na grilu (nebo selský bufet – dle počasí). Další nepřehlédnutelnou výhodou je i nádherně zařízená relaxační zóna se saunami, parní lázní, vodními lůžky a, samozřejmě, krytý bazén, který je ve vedlejší budově.

Program

1 den
odjezd ve velmi pozdních hodinách z ČR do Rakouska.
2 den
ráno příjezd do MARIA ALMU, dopolední snídaně, ubytování dle mo žností hotelu, později první seznámení s okolím SAALFELDENU – od hotelu okružní cyklostezkou kolem jezera RITZENSEE, do Saalfeldenu a kolem golfového hřiště zpět do hotelu (20 km), večeře.
3 den
snídaně, odjezd busem do LOFERU, možnost občerstvení či krátké návštěvy městečka, pak po již známé TAUERNRADWEG kolem řeky a soutěsky SEISENBERGKLAMM - krátká prohlídka a dále přes MARZON až do hotelu - pohodlná cyklostezka cca 40 km, večeře.
4 den
snídaně, odjezd busem na prohlídku soutěsky TAXENBACHKLAMM, poté opět po další části Tauernradweg kolem nádhe rného jezera ZELLER SEE až do hotelu, opět pohodlná trasa s velkým množstvím občerstvení, možnost prohlídky lyžařského střediska ZELL AM SEE, celkem 50 km, grilování nebo selský bufet.
5 den
snídaně, odjezd busem do KRIMMLU, prohlídka světoznámých vodopádů, které padají až z výšky 400 m, dále po nádherné části Tauernradweg kolem řeky Salbach Pinzgauským údolím (60 km) až do ZELL AM SEE, odjezd busem do hotelu, večeře.
6 den
snídaně, společná trasa s „pohodáři“ - odjezd busem do MÜHLBACHU, výjezd kabinkovou lanovkou na tzv. střední bod Salzburska, opět po části císařské cesty s krásnými výhledy na masiv HOCHKÖNIG přes SCHNEEBERG a AHORSTEIN až do DIENTENU, pro méně zdatné možnost kratší túry jen k DIENTALMU a odtud busem pro druhou skupinu, poté všichni odjezd do hotelu, večeře.
7 den
snídaně, odjezd do ČR se zastávkou u jezera KÖNIGSEE (projížďka lodí nebo jen malá procházka u tohoto údajně nejhezčího německého jezera). Příjezd v pozdních odpoledních hodinách.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

 • Doprava: klimatizovaným autokarem s krytým přívěsem na kola
 • Ubytování: hotel *** (5x nocleh, vstup do relaxační zóny se saunou a parní lázní, vstup do krytého bazénu sousedního hotelu, ložní prádlo, ručníky)
 • Strava: polopenze (6x snídaně, 4x večeře, 1x selský bufet nebo grillparty (dle počasí))
 • Další služby v ceně:
  sportovní instruktor, informační materiály
  sportovní instruktor
  karta Hochkönigcard

Za příplatek

 • Ubytování: jednolůžkový pokoj +1 800,00 Kč

Slevy

dětské slevy 0-9 let -3 400,00 Kč, dětské slevy 10-14 let -2 400,00 Kč, dětské slevy 15-17 let -1 400,00 Kč

Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, České Budějovice, Brno ( svoz), Svitavy (svoz), Litomyšl (svoz), Vysoké mýto (svoz)

Doplňující informace

Vzhledem k tomu, že naplnění cyklistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami. Svozy platí pouze pro pěší variantu zájezdu!
Cena nezahrnuje vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
Ubytování: v nádherném komfortním ****hotelu v pokojích se sociálním zařízením, sat. TV, rádiem, fénem a balkónem. Další nepřehlédnutelnou výhodou je i nádherně zařízená relaxační zóna se saunami, parní lázní, vodními lůžky a, samozřejmě, krytý bazén, který je ve vedlejší budově.
Příplatek: pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu (včetně připojištění Sportovec) 217 Kč. 

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL