ckklic.cz » Akce a kurzy » Cykloturistika v pohodě na kole » Rakousko - Pohodový týd...

Cykloturistika v pohodě na kole

Rakousko - Pohodový týden na kole - Kouzlo dachsteinského velikána

Tato novinka Vás zavede do světoznámé oblasti Dachstein-Taury, která protíná ze severu na jih hranice mezi spolkovými zeměmi Salzbursko a Štýrsko.

Poznáte podivuhodné kouzlo této oblasti, která Vás nadchne svými romantickými jezírky, krásně zářícími vápencovými stěnami či fantastickými výhledy na masív Dachsteinu.

Program

1 den
odjezd z ČR pozdě večer do Rakouska.
2 den
ráno příjezd na ubytování do SCHLADMINGU, dopolední snídaně, u bytování dle možností hotelu, odpoledne volno, první seznámení se Schladmingem a jeho okolím nebo možnost využití karty SOMMERCARD (krytý bazén, minigolf, výjezd místním busem na PLANAI atd.), večeře.
3 den
snídaně, výjezd s pěšími turisty k lanovce na Hochwurzen, odtud na kolech údolím URSPRUNG buď k MOARHOF farmě nebo až na vrchol údolí, kde jsou jednotlivé salaše, krásné výhledy, možnost procházky kolem údolí. Poté pěkný sjezd na PICHL a podél Enns do hotelu (cca 35 km), zvěřinová večeře.
4 den
snídaně, odjezd busem s „pohodáři“ mýtnou silnicí na parkoviště, výjezd lanovkou na HUNERKOGEL-DACHSTEIN (2 687 m n. m.), poté k chatě SEE THALERHÜTTE - fantastické vyhlídky, stejnou cestou zpět k horní stanici lanovky s možností prohlídky ledové jeskyně, sjezd na parkoviště, odtud pěšky k chatě ALPINHÜTTE (alpské muzeum, vstup zdarma) a přes ROSEGGENSTEIG až k chatě EDELBRUNN, krátký sestup a všichni zpět do hotelu (alternativně pěší výstup z RAMSAU), večeře.
5 den
snídaně, busem s „pěšími“ do ROHRMOOSU, dále nejdříve údolím OBERTAL až k chatě ESCHACHALM (možnost občerstvení) nebo pouze k Moosmanderwaldu (miniatury domečků) a zpět až na rozcestí u Rohrmoosu, poté druhým údolím UNTERTAL až k vodopádům RIESACHFÄLLE - nádherné vodopády, možnost prohlídky, pro zdatné výstup k jezeru RIESACHSEE, všichni svačina na hotelové salaši KALTENBACHALM na břehu jezera. Návrat do hotelu společně busem s možností dřívějšího výstupu u soutěsky TALBACHKLAMM, grilování na terase (dnes cca 35 km).
6 den
snídaně, krásná rovinatá etapa podél Ennsu do starobylého městečka RADSTADT a zpět (cca 45 km). Pro zdatnější možnost odbočení do FILZMOOSU či dojetí do ALTENMARKTU (možnost koupání). Pro nenasyty prodloužení trasy o zajížďku do FLACHAU (+ 15 km), večeře.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: klimatizovaným autokarem s krytým přívěsem na kola
  • Ubytování: hotel*** ( ložní prádlo, ručníky,)
  • Strava: polopenze (6x snídaně, 3x večeře, 1x grilování, 1x zvěřinová večeře, 1x svačina na salaši)
  • Další služby v ceně: sportovní instruktor a infomateriál

Za příplatek

  • Ubytování: jednolůžkový pokoj +1 400,00 Kč

Slevy

dítě 0- 2 roky zdarma, dítě 3 - 5 let cena 8 190,- kč, dítě 6 - 11 let cena 9 590,- Kč

Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, České Budějovice, Tábor, Brno (svoz)

Doplňující informace

Vzhledem k tomu, že naplnění cyklistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami. Svozy platí pouze pro pěší variantu zájezdu!
Cena nezahrnujePojištění léčebných výloh v zahraničí vč. připojištění stornopoplatků a pojištění sportovních aktivit 217 Kč.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL