ckklic.cz » Akce a kurzy » Cykloturistika v pohodě na kole » Rakousko, Německo - poh...

Cykloturistika v pohodě na kole

Rakousko, Německo - pohodový týden na kole IV. Alpský diamant Zugspitze

Tento cyklistický zájezd je určen pro všechny, kteří chtějí poznat okolí kouzelného kraje pod nejvyšší horou Německa - Zugspitze – z cyklistického sedla. Všechny trasy jsou vybrány tak, aby co nejvíce vyhovovaly „pohodové dovolené“. Jedná se především o minimální převýšení, délka trasy je volitelná a náročnost i délku jednotlivých cykloetap si můžete libovolně volit dle chuti a nálady, autobus je vždy k dispozici.

V oblasti je i dostatek MTB tratí všech obtížností. V tomto termínu budete cestovat společně s turistickou variantou tohoto produktu. Po předběžné domluvě lze absolvovat některé z výletů s druhou skupinou. Ubytování máme zajištěno na rakouské straně v Lermoosu ve velmi pěkném *** hotelu. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, minibarem, sat. TV a telefonem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem (kromě večeře v první den) a salátový švédský stůl. V případě hezkého počasí pro nás hotel připraví grilování. Určitě oceníte i možnost využít relaxační zónu s krytým plaveckým bazénem, saunou, bylinnou lázní, párou a posilovnou.

Program

1 den
odjezd ve večerních hodinách z ČR do Rakouska.
2 den
ráno příjezd do LERMOOSU, snídaně, ubytování dle možností hotelu. Odpoledne okružní jízda kolem Lermoosu a EHRWALDU s možností většího okruhu po panoramatické cestě (15-23 km), večeře.
3 den
snídaně, z hotelu přes průsmyk FERNPASS kolem jezer BLINDSEE a FERNSTEINSEE (možnost koupání) dále krásným údolím až do IMSTU (40 km), možnost seznámení se soutěskou ROSENGARTENSCHLUCHT, zpět busem v pozdních odpoledních hodinách, večeře (v případě hezkého počasí grilování).
4 den
snídaně, výjezd lanovkou na ZUGSPITZE, poté středně těžkou túrou Nordalpenweg k chatě KNORRHUETTE, cestou Plattsteig až k chatě EHRWALDER ALM, sedačkovou lanovkou do EHRWALDU, busem do hotelu, ostatní po krátké túře na nejvyšší hoře Německa zpět do údolí lanovkou a příjemnou cestou do Ehrwaldu, prohlídka městečka a pěšky do hotelu, večeře.
5 den
snídaně, podél potoka LOISACH do GRIESENU, kolem kouzelného jezera PLANSEE až do většího města REUTTE a přes HEITERWANG zpět do hotelu (50 km), možnost kratší verze jen k jezeru Plansee (30 km), večeře.
6 den
snídaně, z hotelu do BICHLBACHU, poté nádhernou cestou přes BERGWANG až do RINNENU, odtud dvě možnosti - první kolem jezera ROTLECHSTAUSEE a soutěsky ROTTECHSCHLUCHT do WEISSENBACHU a po cestě HIRNSTRASSE přes HEITERWANG do hotelu (50 km) nebo druhá možnost prodloužení přes NAMLOS (navíc 25 km), večeře.
7 den
snídaně a odjezd do ČECH. Příjezd v pozdních odpoledních hodinách.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: klimatizovaným autokarem s kratým přívěsem na kola
  • Ubytování: hotel ***
  • Strava: polopenze
  • Další služby v ceně:
    připojištění stornopoplatků a léčebných výloh v zahraničí
    sportovní instruktor a infomateriál

Za příplatek

  • Ubytování: jednolůžkový pokoj +1 800,00 Kč

Slevy

Dětské slevy: 0-5 let: 2 500 Kč, 6-11 let: 1 600 Kč

Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Brno, Praha, Tábor, České Budějovice

Doplňující informace

Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x grilování, každodenní použití relaxační zóny včetně krytého bazénu, sauny ad., připojištění stornopoplatků a léčebných výloh v zahraničí, doprava autobusem s krytým přívěsem na kola, sportovní instruktor, informační materiály.
Další informace:
Cena nezahrnuje: vstupné, lanovky, a vše ostatní, co není uvedeno v „Cena zahrnuje“.
Příplatek: 1-lůžkový pokoj 1800 Kč
Svozy: Brno, Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL