ckklic.cz » Akce a kurzy » Cykloturistika v pohodě na kole » Rakousko a Itálie: Poho...

Cykloturistika v pohodě na kole

Rakousko a Itálie
Pohodový týden na kole – Zahrada Dolomit, cyklozájezd

Během tohoto zájezdu poznáte krásné údolí Hochpustertal a jeho okolí, které leží na západním konci nejslunnějšího údolí Rakouska - tzv. ZAHRADA DOLOMIT. Podle místních lidí je zde nejméně srážek z celého Rakouska. Náš ***hotel leží v bočním údolí Antholzer Tal na slunném a tichém místě a jeho poloha je ideální k poznání Východních Dolomit.

  • Obtížnost: Pohodový týden na kole

V tomto termínu budete cestovat s turistickou variantou, takže můžete během celého zájezdu využít i zkušeností průvodců pro „pohodáře“ a absolvovat i nějaké trasy bez kol. Ubytování v ***hotelu nabízí veliký komfort, tzn. pokoje s vlastním sociálním zařízením včetně fénu, sat. TV, rádia, telefonu atd. Určitě oceníte i relaxační zónu s krytým bazénem, kde lze načerpat síly po vydařeném dni. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech se salátovým bufetem. Jedenkrát pro nás místo večeře majitelé připravili večeři při svíčkách a 1x italské speciality. Také budete mít dostatek času se během etap vykoupat či jen tak lenošit pod štíty Dolomit.

Program

1 den
odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.
2 den
příjezd do ANTHOLZU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, odpoledne volný program nebo první vý let k jedinečnému jezeru ANTHOLZER SEE a zpět údolím - opravdu pohodová trasa (cca 25 km) s malým převýšením, večeře.
3 den
snídaně, odjezd na celodenní výlet do Dolomit, za pomocí lanovky vyjedeme s kolem pod MONTE CRISTALLO a poté lanovkou bez kol na vrchol - fantastické výhledy na městečko CORTINA DI AMPEZZO a třítisícovky, poté sjezd po cestě č. 203 a 208 až do SCHLUDERBACHU, večeře při svíčkách.
4 den
snídaně, podél řeky Drávy přes LEISACH do LIENZU , cestou prohlídka soutěsky GALITZENKLAMM a zpět vlakem (60 km), možnost prodloužit o výjezd k jedinému jezeru ve Východním Tyrolsku, kde se dá koupat - TRICHTACHER SEE, večeře.
5 den
snídaně, odjezd k jezeru Misurina, mýtnou silnicí k REFUGIO AURONZO (2 320 m n. m.) - dvě trasy: méně náročná na RIF. A. LOCATELLI (2 405 m n. m.), dále na RIF. LAVAREDO (2 344 m n. m.) a zpět k autobusu. Náročnější trasa - shodně s předešlou variantou až na RIF. A. LOCATELLI, dále, přes PASSO FISCALINO (2 519 m n. m.) na chatu RIF. LAVAREDO (2 344 m n. m.) a zpět k busu u REF. AURONZO. Zpět do hotelu, večeře. Obě varianty nabízejí nádherné výhledy na dominantu Dolomit - TRE CIME DI LAVAREDO a procházejí místy, kde se za I. světové války urputně bojovalo.
6 den
snídaně, další etapa přes hranice do Itálie přes TOBLACH směrem na CORTINU DI AMPEZZO, kolem památníku z první světové války až k jezeru MISURINA - celkem 75 km, 400 m převýšení (možnost zkrácení etapy na 45 km), večeře.
7 den
snídaně, dvě možnosti, první společně s „pohodáři“ odjezd k jezeru PRAGSER WILDSEE - nejromantičtější jezero Dolomit a zpět cca 35 km do hotelu údolím HOCHPUSTERTAL nebo obě trasy na kole (poté 70 km, 380 m převýšení), večeře.
8 den
snídaně, odjezd do ČR, po cestě krátká zastávka v MONDSEE, prohlí dka města, příjezd do ČR v nočních hodinách

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: klimatizovaným autokarem (se speciálním krytým přívěsem na kola)
  • Ubytování: hotel (6x nocleh, vstup do relaxační zóny s krytým bazénem a fitness centrem, ložní prádlo, ručníky,)
  • Strava: 7x snídaně, 4x večeře, 1x večeře při svíčkách, 1x italská večeře (Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech se salátovým bufetem. Jedenkrát pro nás místo večeře majitelé připravili večeři při svíčkách a 1x italské speciality.)
  • Další služby v ceně: sportovní instruktor a informační materiály

Za příplatek

  • Ubytování: jednolůžkový pokoj +1 800,00 Kč

Slevy

dítě 0 - 3 roky zdarma, dítě 4 - 6 let cena 8 990,- Kč, dítě 7 - 8 let cena 10 190,- Kč, dítě 9 - 15 let cena 11 390,- Kč

Doplňující informace

Poznámka 1: Vzhledem k tomu, že naplnění cyklistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami. Svozy platí pouze pro pěší variantu zájezdu!
Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu včetně připojištění Sportovec 248 Kč.
Ubytování: v ***hotelu nabízí veliký komfort, tzn. pokoje s vlastním sociálním zařízením včetně fénu, sat. TV, rádia, telefonu atd. Určitě oceníte i relaxační zónu s krytým bazénem, kde lze načerpat síly po vydařeném dni.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL