ckklic.cz » Akce a kurzy » Cykloturistika v pohodě na kole » Pohodový týden na kole ...

Cykloturistika v pohodě na kole

Pohodový týden na kole Itálie - Trentino, fascinující panoramata

Prožijte s námi aktivní dovolenou v romantické alpské oblasti Trentina. Místo, které si zamilovala císařovna Sisi, obklopené horami, jezery a takřka středomořským klimatem.

Čeká nás turistika i cykloturistika s vlastními koly s neopakovatelnými výhledy na Alpy – východní i západní Dolomity budeme mít jako na dlani, kraj vinohradů a jablečných sadů. Díky jedinečnému vlakovému spojení navštívíme kouzelné Benátky s paláci a gondolami. Oblast poskytuje široké možnosti sportovního vyžití, a proto není problém v rámci programu absolvovat pěší nebo cyklistický program s vlastními koly – výběr necháme na Vás. Ubytovaní jsme v útulném příjemném ****hotelu, který se nachází přímo v srdci lázeňského města Levico Terme s bohatou historií, v 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, fénem, sat. TV, malou ledničkou a telefonem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře výběr z menu o 4 chodech včetně salátového švédského stolu. Jednou pro nás majitelé připraví typické místní speciality. Ubytovaní jsme v útulném příjemném ****hotelu, který se nachází přímo v srdci lázeňského města Levico Terme s bohatou historií, v 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, fénem, sat. TV, malou ledničkou a telefonem. Výhodou hotelu je venkovní bazén s jedinečným pohledem na štíty Dolomit nebo možnost večerních procházek po pěší zóně, která je vzdálena jen 5 min. chůze od hotelu.

Program

1 den
odjezd z ČR do Itálie.
2 den
ráno příjezd do LEVICO TERME, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Na kole se seznámíme s blíz kým okolím. Výjezd k pevnosti COLLE BENNE s výhledem na město a dále k jezeru LAGO DI LEVICO, od kterého se napojíme na starou římskou cestu v obci TENNO, sjezd k jezeru LAGO DI CALDONAZZO s možností koupání. Jablečnými sady zpět na ubytování. Večeře.
3 den
snídaně, cykloturistika údolím VALSUGANA, podél říčky BRENTA do „alpských Benátek“ BORGO s hradem TELVANA, pokračování do obce GRIGNO s relaxem u řeky (35 km). Zpět busem nebo na kole. Pro zájemce, možnost okružní trasy údolím SELLA pod „dvoutisícovkami“ (60 km). Večeře.
4 den
snídaně, výjezd busem až na parkoviště do místního lyžařského střediska u chaty RIFUGIO PANAROTTA (1 872 m), výstup na MONTE PANAROTTE (2 002 m) se zbytky fortifikace z 1. sv. války a přes CIMA STORTA (1 872 m) do lázeňské vesničky VETRIO TERME. Busem na ubytování. Cyklo varianta: ze střediska do sedla BASSA a pod hřebenem PANAROTTY a OSCIVARTU do obce RONCEGNO na bývalé římské stezce. Údolím okolo hradu SELVA na ubytování (15 – 40 km). Společně odjezd do hotelu, typická místní večeře.
5 den
snídaně, na kole po bývalé římské cestě VIA CLAUDIA AUGUSTA, která spojovala Franskou a Římskou říši, se vydáme kolem hradů a pevností do hlavního města TRENTO (40 km). Ochutnávka trentinských vín v místním vinařství. Zpět místním vlakem nebo na kole. Pro zájemce celodenní výlet: místním vlakem opustíme Alpy, abychom dojeli k jednomu ze symbolů Itálie BENÁTEK – kulturní a historické město postavené v laguně s velkolepou Bazilikou sv. Marka, Dóžecím palácem aj. Volný program, pozdně odpolední odjezd zpět do hor s večerním příjezdem. Večeře.
6 den
snídaně, odjezd busem k pevnosti BELVEDERE, prohlídka a poté na kole do PASSO VEZZENA, výstup na místní dominantu PIZZO DI LEVICO (1 908 m) s úchvatnými, takřka katalogovými výhledy do krajiny. Pro zájemce možnost neopakovatelného sjezdu císařskou cestou s množstvím serpentin s překrásnými výhledy. Cyklo varianta: možnost celodenní cyklistiky na náhorních partiích sedla s možností sjezdu do oblasti LEVICO. Všichni večeře.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: klimatizovaným autokarem s kratým přívěsem na kola
  • Ubytování: hotel *** (5x nocleh, ložní prádlo, ručníky, použití bazénu,)
  • Strava: polopenze (6x snídaně, 4x večeře, 1x typická místní večeře,)
  • Další služby v ceně: sportovní instruktor a infomateriál

Za příplatek

  • Ubytování: jednolůžkový pokoj +1 700,00 Kč

Slevy

dítě 0 - 14 let cena 10 990,- Kč

Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Plzeň, Beroun, Litomyšl - svoz, Brno - svoz, Svitavy - svoz, Vysoké Mýto - svoz, České Budějovice - svoz, Jihlava - svoz, Písek - svoz, Cheb - svoz, Sokolov - svoz, Karlovy Vary - svoz

Doplňující informace

Cena nezahrnuje vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
Příplatky použití relax. zóny 10 Euro/den/osobu (bazén zdarma), pojištění léčebných výloh a připojištění stornopoplatků (včetně připojištění Sportovec) 217 Kč.

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL