ckklic.cz » Akce a kurzy » Cykloturistika v pohodě na kole » Itálie - Pohodový týden...

Cykloturistika v pohodě na kole

Itálie - Pohodový týden na kole - Moře Dolomit - Lago di Garda

Lago di Garda je ráj všech možných outdoorových sportů. Společně projezdíme zajímavější severní část. Všechny nabízené trasy se snaží o maximální využití cyklostezek a málo frekventovaných silniček. Program je postavený pro horská i treková (crossová) kola.

  • Obtížnost: Záleží hlavně na vás, denní etapy si můžete individuálně zkracovat či prodlužovat.

Každý den máte možnost zakončit etapu na břehu jezera Garda a dopřát si zaslouženou koupel. Ubytováni jsme v krásném ***hotelu na okraji Riva del Gardy, jen 1,9 km od jezera, ve 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, sat. TV, klimatizací a telefonem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem a salátový švédský stůl. Jednou pro nás majitelé připravili typickou italskou večeři, 1x trentínskou večeři. Asi největší devizou hotelu je relaxační zóna s tropickým deštěm, saunou, menším krytým bazénem, venkovním bazénem s lehátky, a možnost večerních či odpoledních procházek po tomto kouzelném městečku (střed města cca 20 minut pěšky).

Program

1 den
odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.
2 den
příjezd do hotelu, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, poté krátká vyjížďka pro seznámení s okolím. Podél řeky Sarco k jezeru (možnost koupání), po severním břehu přes historické centrum RIVY DEL GARDY, dále do ARCA a zpět do hotelu, večeře.
3 den
snídaně, přesun k jezeru, dále přes Rivu na cyklostezku PONALE - nádherné výhledy na Gardu, cesta pozvolna stoupá nad jezerem. Přes MOLINU DI LEDRO k LAGO DI LEDRO (možnost koupání), okruh okolo jezera, sjezd stejnou cestou do Rivy a zpět do hotelu (celkem 35 km, ↑ 600 m), večeře.
4 den
snídaně, busem do MALCESINE, s kolem lanovkou na MONTE BALDO (1 752 m n. m.) - úžasné výhledy na Lago di Garda. Přes Bocca di Navene k chatě GRAZIANI (1 620 m n. m.). Dlouhý sjezd do MORI, pozvolným stoupáním vinicemi kolem biosférické rezervace do sedla SAN GIOVANNY. Sjezd přes Nago do Torbole k jezeru a známou cyklostezkou podél řeky do hotelu - Královská etapa (60 km,↑270 m,↓1 650 m), italská večeře.
5 den
snídaně, proti proudu řeky do Arca (možno vystoupit na hrad), stoupání křížovou cestou do LAGHELU. Planinou pod vrcholky Monte Colodri a Monte Colt, sjezd do CENIGY ke starému římskému mostu. Údolím Sarca přes DRO po cyklostezce pod Monte Brentem a Parete Zebrata do PIETRAMURATY. Varianta po místní silničce kolem Lago di Cavedine nebo po náročnější cyklostezce zpět přes Dro a Cenigu a podél Sarca do Arca a do hotelu. Velký výběr různě obtížných a dlouhých tras (až 50 km, ↑ 240 - 400 m dle zvolené trasy), večeře.
6 den
snídaně, odjezd na kole do RIVY DEL GARDA. Odtud stoupání k LAGO DI TENNO (570 m n. m.). Možnost koupání. Dále přes kótu Mattoni do VILLE DEL MONTE a do kouzelného městečka TENNO. Odtud zpět do Rivy del Garda nebo se dá trasa prodloužit přes městečko Arco (30 km, ↑ 500 m), trentínská večeře.
7 den
snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd ve velmi pozdních večerních hodinách.

Termíny

 Kat.č.  Lokalita Doporučený termín (dní) Cena Obsazenost

V ceně je zahrnuto

  • Doprava: klimatizovaným autokarem s kratým přívěsem na kola
  • Ubytování:
    hotel *** (5x nocleh, použití bazénu a relaxační zóny, ložní prádlo, ručníky, )
    jednolůžkový pokoj (1800)
  • Strava: polopenze
  • Další služby v ceně: sportovní instruktor a infomateriál

Slevy

dítě 0 - 7 let cena 10 490,- Kč, dítě 8 - 10 let cena 10 990,- Kč, dítě 11 - 17 let cena 11 490,- Kč

Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Brno, Praha, Jihlava, Svoz: Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto

Doplňující informace

Vzhledem k tomu, že naplnění cyklistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami. Svozy platí pouze pro pěší variantu zájezdu! Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami. Svozy platí pouze pro pěší variantu zájezdu!
Cena nezahrnuje vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu včetně připojištění Sportovec 217 Kč.
Ubytování: v krásném ***hotelu na okraji Riva del Gardy, jen 1,9 km od jezera, ve 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, sat. TV, klimatizací a telefonem. Asi největší devizou hotelu je relaxační zóna s tropickým deštěm, saunou, menším krytým bazénem, venkovním bazénem s lehátky, a možnost večerních či odpoledních procházek po tomto kouzelném městečku (střed města cca 20 minut pěšky).

ODESLAT AKCI NEBO KURZ NA E-MAIL